تبلیغات
یه آسمون ستاره - مقدمه

سلام

این مطلب قسمت اول از مطالب راجع به اختر شناسی و طالع بینی است.

یه نصیحت: اگه میخواهید منظور قسمت های بعدی رو بفهمید حتما این سری رو به ترتیب دنبال کنید چون اگه حتی یه قسمتو دقیق نخونید مفهوم خیلی از قسمت ها رو متوجه نمیشید.

انسان های آغازین گمان می کردند که وجود نورها در آسمان همانند دیگر عناصر طبیعی در زندگی آنان تاثیر دارد که این عقیده در واقع پایه و بنیاد طالع بینی بوده است و کشور هایی مانند ایران، روم، چین و هندوستان آن را بسیار با اهمیت تلقی می کردند.

در سده های 16 و 17 و 18 م در دربار سلاطین اروپایی و آسیایی دست کم یک طالع بین وجود داشته و در همین زمینه نیز کتابی توسط ویلیام ویستون نوشته شده است.

در سده 19 م. این رشته گسترش یافت و کتب و مجلات زیادی در رشته دانش اختر شناسی و ستاره شناسی و سیر کواکب در سراسر گیتی به ویژه در اروپا و امریکا چاپ و در دسترس مردم علاقمند قرار گرفت که می توانستند رویداد های مهم و اعجاب انگیزی را از سیر حوادث در آینده توسط دانشمندان پیش بینی کنند.

از آن جمله نوستراداموسکه در قرن 15 م. در فرانسه می زیسته و پیش گویی هایی مانند کشته شدن هانری سوم و چهارم، رخداد انقلاب کبیر فرانسه و ظهور ناپلئون بناپارت، کشف میکروب توسط لوئی پاستور، انتشار طاعون در اروپا و انقلاب روسیه را پیش گویی نموده بود.

در ایران هم دانشمندان و اختر شناسان بزرگی چون ابوریحان بیرونی، خواجه نصیر الدین توسی، حکیم عمر خیام و غیاث الدین جمشید کاشانی در این زمینه تتبعات و کاوش های زیادی انجام داده و آثار و کتب مهمی از خود بر جای گذاشته اند. 

در ضمن امروز سالروز رخ دادن یه اتفاق مهمه

البته شاید برای بعضی ها مهم نباشه ولی من خیلی به این خبر اهمیت میدم

امروز روزیه که:

ویلیام هرشل اورانوس

را کشف کرد

                                           

 

 
طبقه بندی: اختر شناسی-طالع،

تاریخ : سه شنبه 23 اسفند 1390 | 09:33 | نویسنده : مهرآسا | نظرت چیه؟
.: Weblog Themes By VatanSkin :.